Audio & Video HDMI Female Connector 19Pin KH-HDMI-19P-Cu
7.50 EGP
Availability: Out of stock
SKU:300000011320
Specifications:
Attribute Value
Category Connectors/Audio & Video Connectors
Datasheet Shenzhen Kinghelm Elec KH-HDMI-19P-Cu
RoHS
Manufacturer Shenzhen Kinghelm Elec
Brand Category Authorized Brands
Packaging Tape & Reel (TR) 
Connector Type HDMI connector
Number of Positions/Contacts 19
Gender Female
Orientation Horizontal
Current Rating 200mA
Voltage Rating 30V