Audio & Video HDMI Female Connector 19Pin KH-HDMI-19P-Cu
7.50 EGP
Availability:
Out of stock
SKU:300000011320
Specifications:
| Attribute |
Value |
| Category |
Connectors/Audio & Video Connectors |
| Datasheet |
Shenzhen Kinghelm Elec KH-HDMI-19P-Cu |
| RoHS |
| Manufacturer |
Shenzhen Kinghelm Elec |
| Brand Category |
Authorized Brands |
| Packaging |
Tape & Reel (TR) |
| Connector Type |
HDMI connector |
| Number of Positions/Contacts |
19 |
| Gender |
Female |
| Orientation |
Horizontal |
| Current Rating |
200mA |
| Voltage Rating |
30V |